www.info-kuchnia.plwww.info-kuchnia.pl
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Meble kuchenne Architektura kuchni Sprzęt AGD Naczynia Poza kuchnią Wydarzenia Porady Forum rss
Strona główna Kuchenki Lodówki Zmywarki Mały sprzęt AGD Zlewy Dekoracje kuchenne Inne tematy kuchenne Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów
Ostatnio na forum

Czym kierować się kupując nowoczesnego robota kuchennego

Informacja prasowa / Data: 2012-08-27

Nie można nigdzie znaleźć blendera ręcznego, mycie wyciskarki do czosnku jest uciążliwe i ta kłopotliwa maszyna do wypieku chleba... Nie masz już naprawdę ochoty na kolejne urządzenia kuchenne, na których gromadzi się kurz i które zakończone są okropną plątaniną kabli. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest kompaktowy robot kuchenny, który zastąpi wszystkie te urządzenia.

Wskazówki, które pomogą wybrać robota kuchennego

Wciąż zwiększa się różnorodność akcesoriów kuchennych, dlatego - w takim gąszczu urządzeń - coraz ważniejsze staje się znalezienie klucza do uproszczenia codziennego przygotowywania posiłków.

Koniec z chaosem w kuchni: koncepcja „wszystko w jednym”

Podczas całego procesu kulinarnego na blacie kuchennym gromadzi się ogromna liczba urządzeń i narzędzi – od drewnianych łyżek i noży po mieszadła i naczynia do ciasta.

Dlatego kupując urządzenie należy zwrócić uwagę, czy posiada ono funkcje przygotowywania i gotowania posiłków, a także samooczyszczania.

Ważne jest również, czy potrafi wykonać te zadania z wykorzystaniem możliwie najmniejszej liczby akcesoriów – najlepiej w jednym pojemniku bez konieczności zmiany ustawień.

Korzyści: więcej miejsca, większy porządek, więcej czasu.

Precyzja i wydajność: niewidoczne cechy jakości

Codzienne stosowanie urządzeń sprawia, że dużego znaczenia nabiera ich jakość, która często zależy od najmniejszych szczegółów. Prawidłowo zaprojektowane urządzenia w fazie początkowej są gwarancją niezawodności w tym zakresie.

Sedno tkwi w materiałach wysokiej jakości, które nie wymagają konserwacji. Wysoce wydajny silnik oraz precyzyjny nóż, wykonany na przykład ze stali nierdzewnej, stanowią podstawę odpowiedniego i spójnego przetwarzania.

Kolejna cecha związana z jakością: nowoczesne wielofunkcyjne urządzenia są o wiele bardziej energooszczędne i ekonomiczne niż niektóre elektryczne akcesoria kuchenne, pomimo iż zawierają one tak wiele elementów.

Przejdźmy do sedna: efekty

Za dużo mąki, za mało masła, niewystarczająco miękkie mięso, za mocno ugotowana ryba, przypalony budyń, wodniste lody – koszmary, które mogą odebrać przyjemność korzystania z urządzenia.

Dlatego wysokiej jakości robot kuchenny powinien być niezawodny i gwarantować oczekiwane efekty każdego dnia. Gwarancję takiego działania zapewniają odpowiednio przygotowane przepisy, które zostały precyzyjnie dostosowane do urządzenia, zaprojektowane i przetestowane przez ekspertów oraz które zawierają wszystkie etapy przetwarzania i takie parametry jak: temperatura, jednostki miary, waga, czas.

Zawsze warto przetestować urządzenie

Stojąc przed regałem w sklepie często mamy wątpliwości, czy poradzimy sobie w domu z robotem kuchennym nowej generacji.

Najlepszym pomysłem jest wcześniejsze zebranie i wymiana informacji o urządzeniu, przeczytanie raportów testowych i opinii w Internecie oraz samodzielne jego wypróbowanie.

Tylko wtedy będziesz mógł w pełni wykorzystać możliwości urządzenia kuchennego, kiedy dowiesz się, w jaki sposób należy poprawnie z niego korzystać.

Dokonaj jednej rozsądnej inwestycji

Kwestia ceny to kluczowe kryterium przy zakupie robota kuchennego. Podsumowując wydatki, warto zachować spokój i opanowanie.

Biorąc pod uwagę fakt, że większość urządzeń kuchennych, takich jak: kruszarki do lodu, tarki do parmezanu czy garnki do gotowania ryżu, prędzej czy później lądują na półce, robot kuchenny, który może być wykorzystany niemal do wszystkiego, jest rozsądną długoterminową inwestycją. Zgodnie z zasadą: kupując tanio, płacisz dwa razy.

Ostatnia rada

Oto szósta wskazówka dla tych, którzy nie chcą zaczynać od czasochłonnych poszukiwań, jednocześnie podejmując właściwą decyzję:

wejdź na stronę www.thermomix.pl i poznaj inspirujący, światowej klasy robot kuchenny z wysoce zintegrowanymi funkcjami.

Fot. thermomix

Thermomix to jeden z obszarów działalności grupy Vorwerk z siedzibą w Wuppertalu (Niemcy). Firma, założona w roku 1883 jako rodzinne przedsiębiorstwo, zajmuje się dystrybucją wysokiej jakości produktów (w systemie sprzedaży bezpośredniej). Ważnym elementem oferty przedsiębiorstwa jest Thermomix, wielofunkcyjne urządzenie kuchenne, które od ponad 50 lat ułatwia codzienne przygotowywanie posiłków. Wyjątkowe połączenie ponad 12 funkcji w jednym urządzeniu oraz tysiące specjalnych przepisów gwarantujących przygotowanie pysznych dań zainspirowały dotąd ponad siedem milionów użytkowników na całym świecie. To kompaktowe urządzenie kuchenne dostępne jest w systemie sprzedaży bezpośredniej: ponad 30 000 przedstawicieli na całym świecie organizuje efektowne prezentacje możliwości urządzenia Thermomix w domach klientów. Po dokonaniu zakupu klienci mogą korzystać z indywidualnego wsparcia. W ostatnich latach utrzymano dwucyfrowe tempo rozwoju oddziału zajmującego się Thermomixem. W 2011 sprzedaż osiągnęła rekordową wysokość 635 000 urządzeń. Oddział ma swoje przedstawicielstwa we Włoszech, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, Polsce, na Tajwanie, w Meksyku i Czechach. Sprzedaż w 41 innych krajach prowadzona jest za pośrednictwem przedstawicieli handlowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.thermomix.pl

Źródło: www.sfera-group.pl

Zapraszamy do dyskusji na naszym forum

Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Samoczyszczący się piekarnik

Samoczyszczący się piekarnik

Dobra gospodyni zawsze stara się, by wszystko wypadło idealnie, a potrawy zadowoliły nawet najbar... » ...więcej
Stoliczku na wigilię rozłóż się

Stoliczku na wigilię rozłóż się

Z czym kojarzą się święta Bożego Narodzenia? Oczywiście w... » ...więcej
Ciesz się wolnym czasem

Ciesz się wolnym czasem

Wymarzona pralka jest oszczędna, nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a przy tym w szybkim tempie radz... » ...więcej
By gotowało się wygodniej…

By gotowało się wygodniej…

Urządzając kuchnię zwracamy uwagę nie tylko na jej stylow... » ...więcej
Sposób na pozbycie się przypalonego tłuszczu

Sposób na pozbycie się przypalonego tłuszczu

Podczas codziennego użytkowania płyt ceramicznych i induk... » ...więcej
Kuchnia, która się nigdy nie znudzi

Kuchnia, która się nigdy nie znudzi

W kuchennej przestrzeni liczą się tak naprawdę dwie rzecz... » ...więcej
Polecamy porady
Wykorzystaj mroźne dni do walki z roztoczami

Wykorzystaj mroźne dni do walki z roztoczami

Arktyczne, mroźne powietrze to sprzymierzeniec w walce z ... » ...więcej
Regulacja płomienia palnika kuchenki gazowej

Regulacja płomienia palnika kuchenki gazowej

Podczas gotowania na kuchence gazowej, warto z... » ...więcej
Strona główna - Meble kuchenne - Architektura kuchni - Kuchenny sprzęt AGD - Naczynia kuchenne - Poza kuchnią - Forum - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery