www.info-kuchnia.plwww.info-kuchnia.pl
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Meble kuchenne Architektura kuchni Sprzęt AGD Naczynia Poza kuchnią Wydarzenia Porady Forum rss
Strona główna Kuchenki Lodówki Zmywarki Mały sprzęt AGD Zlewy Dekoracje kuchenne Inne tematy kuchenne Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów
Ostatnio na forum

Kuchnia modułowa alternatywą dla kuchni pod zabudowę

Informacja prasowa / Data: 2012-07-06

Studia mebli kuchennych oferujące zabudowy na wymiar, teraz mogą znacznie obniżyć koszty i czas realizacji zamówienia, projektując dla swych klientów kuchnie w oparciu o gotowe szafki z serii mebli Kammoduł.

Kiedy projektant, po dokonaniu pomiaru pomieszczenia kuchennego, wykonuje projekt i wstępny kosztorys, zdarza się, że klient musi odmówić realizacji zamówienia. Wymarzona kuchnia z lakierowanego MDF za cenę 10 000 zł jest dla niego zdecydowanie za droga.

Można koszt obniżyć tańszymi akcesoriami, wymienić tandembox na zwykłe prowadnice... Klient macha ręką i z przykrością stwierdza, że stać go tylko na gotową kuchnię z marketu budowlanego.

Co w zamian?

Tymczasem istnieje jeszcze pośrednie rozwiązanie, które pozwala nie tylko - przy zachowaniu wysokiej jakości mebli - zmniejszyć koszty realizacji, ale także czas oczekiwania klienta na wymarzoną kuchnię.

Po dokonaniu pomiaru pomieszczenia wystarczy, niczym z klocków, dopasować odpowiednie moduły korpusów szafek, dobrać ich szerokość i wysokość do wielkości i kształtu pomieszczenia.

Kuchnia modułowa

Można to uczynić niemal z dokładnością co do centymetra, gdyż w ramach systemu Kammoduł, w ofercie Spółki Meblowej KAM znajduje się aż 140 różnych szafek dolnych i górnych, pod zabudowę piekarnika, okapowych itp., dostępne są także szafki narożne z koszami, czy bardzo funkcjonalna szafka spiżarniana, której próżno szukać w ofercie konkurencyjnych firm.

Do tego dobieramy odpowiednie fronty wykonane na bazie 18-milimetrowej płyty austriackiej firmy Egger oraz z płyty MDF akrylowanej w wysokim połysku.

Krawędź oklejona jest przy pomocy wodoodpornego kleju poliuretanowego (PUR) obrzeżem ABS grubości 2mm w kolorze frontu. Jakim?

- Gama kolorystyczna wciąż się poszerza - mówi Alicja Gajewska, spec. ds. marketingu Spółki Meblowej KAM z Milejewa k. Elbląga - Obecnie mamy w ofercie coś dla klientów preferujących wzory drewnopochodne np. dąb sonoma, dąb cassino, czy egzotyczny mali wenge, ale także nowoczesne wysokopołyskowe akryle w modnych barwach białym, wanilii, lub czarnym.

Fot. KAM Połączenie wysokiego połysku frontów akrylowych (wanilia)z frontami uszlachetnionymi dekorem drewnopochodnym "mali" w układzie pionowym. Blat "betonowy" z kolekcji Egger

Fot. KAM     Połączenie tych samych dekorów, ale w układzie poziomym

Wielu klientom podoba się nasz pomysł łączenia na jednym froncie tych dwóch technologii uszlachetniania tj. drewnopochodnego laminatu i wysokopołyskowego akrylu.

Każdy front wyposażony jest w dobrany wzorniczo uchwyt stalowy o rozstawie: 320, 128, lub 96 mm.

Dobieramy blat

Każdy projektant zna ten dylemat, gdy klient sam musi zdecydować na podstawie grubego wzornika, jaki blat pasuje do jego kuchni.

Fot. KAM Kammoduł - fronty akrylowane waniliowe w połączeniu z dekorem cassino

Projektanci Spółki Meblowej KAM zoptymalizowali ten proces wybierając trzy modne wzory kolorystyczne blatów, idealnie komponujące się z proponowanymi barwami frontów kuchni Kammoduł.

Z trzech propozycji Eggera imitujących kamień, drewno a nawet beton (F039, H395, F275) dużo łatwiej jest wybrać i trafić naprawdę korzystne zestawienie.

Standardowa grubość blatu wynosi 38 mm i jest to płyta uszlachetniona w technologii postformingu i promieniu R3, a boki wykończone są obrzeżem ABS przy użyciu kleju wodoodpornego.

Po wybraniu długości blatu, modeli szafek i kolorystyki frontów maksymalnie wpasowanych w wymiar urządzanej kuchni, pozostaje wykończyć ewentualne szpary przy zakończeniu ciągu szafek blendą w kolorze frontów.

Ile kosztuje taka kuchnia?

- Zdecydowanie mniej niż wykonana z identycznych komponentów zamówionych pod wymiar w hurtowni - mówi Alicja Gajewska - Za niską cenę otrzymujemy wysokiej jakości gotowe szafki, które składają się z:

  • korpusów i frontów i wyposażone są już w niezbędne, zaawansowane technicznie akcesoria, zawiasy Clip Top Blumotion,
  • szuflady na prowadnicach tandembox z pełnym wysuwem i miękkim domykaniem,
  • podnośniki Aventos,
  • podnośniki gazowe,
  • uchwyty,
  • kosze cargo,
  • półki szklane w witrynach.

Zatem możemy mówić tu o kuchni z naprawdę wysokiej półki.

Na przykład szafka wisząca okapowa o szerokości 60 cm i wysokości 29 cm z podnośnikiem gazowym kosztuje 190 zł.

- Jest to sugerowana cena detaliczna brutto, zawarta na naszej ulotce, którą można przekazać klientowi - mówi Alicja Gajewska i zapewnia - Oczywiście projektanci, którzy kupują od nas szafki i projektują na ich podstawie kuchnie otrzymują od tej ceny spore rabaty.

Autorskie patenty

Tym, co wyróżnia kuchnie Kammoduł są nowatorskie i autorskie rozwiązania, wprowadzone przez technologów, takie jak opatentowane rozwiązania techniczne szuflad czy korpusu szafki narożnej, a także ułatwiający pracę montażystom zoptymalizowany system nawiercania boków korpusów.

Fot. KAM Szafka kuchenna o modułowej wysokości szuflad jest wzorem użytkowym, prawnie chronionym

- Naszym opatentowanym rozwiązaniem jest m.in. rewelacyjny system podziału szuflad o dokładnie przemyślanej i zoptymalizowanej wysokości, dostosowanej do najczęściej przechowywanych produktów. Dzięki temu, w porównaniu do rozwiązań firm konkurencyjnych , nie marnuje się cennej powierzchni wnętrza mebli - tłumaczy Alicja Gajewska.

Fot. KAM Rewelacyjny system podziału szuflad, o dokładnie przemyślanej i zoptymalizowanej wysokości, dostosowanej do najczęściej przechowywanych produktów (12,8 cm, 22,4 cm, 35,2 cm), dzięki czemu - w porównaniu do rozwiązań firm konkurencyjnych (14 cm, 28,3 cm, 28,3 cm) - nie marnuje się cennej powierzchni wnętrza mebli

Wykorzystany w kuchni firmy KAM patent opiera się na stosowanym w standardach wiertarskich rozstawie 32 mm, który potraktowano jako jednostkę miary nazwaną (KAM)modułem.

Szuflada górna to 4 (KAM)moduły, czyli 12,8 cm.

To dokładnie tyle, by zmieścił się organizer na sztućce, rolka papieru śniadaniowego, czy dziadek do orzechów i inne drobne przedmioty, które muszą znaleźć się zawsze pod ręką w górnej szufladzie.

Kolejna szuflada ma wymiar 7 (KAM)modułów, bo na przechowanie mąki, cukru, czy ryżu w standardowych 1kg opakowaniach, kawy w słoiku 200g, albo przypraw w pojemnikach kuchennych potrzeba dokładnie szuflady o wysokości 22,4 cm.

Pozostałą przestrzeń wykorzystano na szufladę o wysokości 11 modułów (35,2cm), bo w takiej doskonale przechowuje się soki w 2-litrowych kartonach, butelkę oleju lub oliwy, albo - jak kto woli - duże garnki.

- Szafka kuchenna o modułowym rozstawie wysokości szuflad jest wzorem użytkowym prawnie chronionym na terenie RP - wyjaśnia Alicja Gajewska. - Jest również zarejestrowana jako Wspólnotowy Wzór Przemysłowy prawnie chroniony na terenie UE.

Konstruktorzy rozwiązali także jeden z największych dylematów projektantów.

Jak zagospodarować narożnik kuchni?

Odpowiedzią jest - również posiadający patent RP - korpus szafki narożnej zagospodarowanej na bardzo pojemne szuflady. Na pierwszy rzut oka system ten przypomina rozwiązanie proponowane przez firmę Blum.

Fot. KAM Prócz własnych rozwiązań konstrukcyjnych, zwiększających funkcjonalność, Spółka Meblowa Kam wykorzystała w Kammodule także najlepszą dostępną technikę kuchenną tj. system pełnego wysuwu szuflad Tandembox firmy Blum, dostępy w standardzie

- Nasze rozwiązanie jest znacznie lepsze - zapewnia Andrzej Wołosz, prezes firmy. - Blum oferuje jedynie system szuflady i sugeruje jak samodzielnie stworzyć korpus i niestety wówczas nie zawsze oba elementy są ze sobą odpowiednio spasowane, szuflada potrafi "trząść" się na boki .

My dokładnie przemyśleliśmy i dopracowaliśmy konstrukcję korpusu, wykorzystaliśmy autorski pomysł i sprzedajemy moduł szafki narożnej w gotowym zestawie z systemem szuflad. Wszystko ze sobą pasuje idealnie - dodaje.

Każdy bok jest prawy

Montażyści kuchni korzystający z mebli dostarczanych do klienta w paczkach, często narzekają, że producent pomylił się i włożył do zestawu dwa lewe boki korpusu. Towar nie nadaje się do złożenia, trzeba go odesłać i czekać na uznanie reklamacji.

- U nas tego problemu nie ma - zapewnia Andrzej Wołosz. - Istotną zaletą mebli kuchennych Kammmoduł jest bowiem uniwersalne nawiercenie boków szafek wg ustalonego (Kam)modułu, czyli 32 mm.

Nie ma wówczas podziału na bok prawy i lewy. Można je więc zastosować do każdego rodzaju szafki, czy to z szufladami, drzwiami czy zlewozmywakowej.

Narzędzia idą w kąt

Prócz wspomnianych niższych kosztów wykonania kuchni oraz krótszego terminu realizacji, kuchnia modułowa daje także stolarzowi - montażyście korzyści związane z niższymi kosztami zakupu narzędzi.

- Dzięki rozwiązaniom mebli systemowych Kammoduł montażysta mebli kuchennych potrzebuje tylko miarę do wykonania pomiaru wnętrza kuchni i wkrętarkę, by połączyć ze sobą elementy szafek, które zamówił - mówi Alicja Gajewska. - Odchodzą zatem takie koszty jak zakup okleiniarki czy profesjonalnej wiertarki i pilarki.

Wiertarka jest zbędna, bo korpusy szafek Kammoduł łączone są za pomocą mimośrodów w systemie szybkiego montażu, bez konieczności wkręcania w płytę.

Niepotrzebna jest też okliniarka . Kupując gotowe szafki projektant nie martwi się wykańczaniem wąskich płaszczyznami.

Korpusy szafek Kammoduł wykonane są z płyty laminowanej grubości 16 mm a ich krawędzie oklejone są odpornym na wilgoć obrzeżem ABS grubości 1 mm.

Co istotne, proces okleinowania wąskich płaszczyzn dokonuje się na profesjonalnych zautomatyzowanych okleiniarkach o dużej precyzji i dokładności.

Szafka bezpieczna w montażu i użytkowaniu

Producent mebli systemowych Kammoduł zadbał o to, by jego szafki zarówno w trakcie montażu jak i podczas użytkowania były jak najbardziej funkcjonalne, ergonomiczne i bezpieczne (np. półki w szafkach zabezpieczone są przed wysuwaniem).

Ich montaż odbywa się w sposób bardzo prosty.

    Fot. KAM Wyróżniający system Kammoduł system frontów-witryn

Każdy element szafki jest dokładnie spasowany a w zestawie skompletowane są wszystkie potrzebne elementy, w tym również nóżki czy zawieszki regulowane w trzech płaszczyznach.

Źródło: www.forestor.pl

Zapraszamy do dyskusji na naszym forum

Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Kuchnia bezpieczna dla dziecka

Kuchnia bezpieczna dla dziecka

Równoczesne przygotowywanie obiadu i opieka nad dzieckiem to zadanie niełatwe. Wystarczy chwila n... » ...więcej
Kuchnia przyjazna dla kręgosłupa

Kuchnia przyjazna dla kręgosłupa

Strzyka Ci w plecach, gdy schylasz się, by wyjąć ciasto z... » ...więcej
Faszerowane warzywa pod serową pierzynką

Faszerowane warzywa pod serową pierzynką

Jak przygotować pyszne, szybkie, a jednocześnie niedrogie... » ...więcej
AGD dla singla

AGD dla singla

Szacuje się, że w Polsce mieszka obecnie 5 milionów singli, a ich liczba w najbliższych latach bę... » ...więcej
AGD dla seniora

AGD dla seniora

Nowoczesna pralka z wyświetlaczem LCD i zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi z pewnością... » ...więcej
Polecamy porady
Regulacja płomienia palnika kuchenki gazowej

Regulacja płomienia palnika kuchenki gazowej

Podczas gotowania na kuchence gazowej, warto z... » ...więcej
Wykorzystaj mroźne dni do walki z roztoczami

Wykorzystaj mroźne dni do walki z roztoczami

Arktyczne, mroźne powietrze to sprzymierzeniec w walce z ... » ...więcej
Strona główna - Meble kuchenne - Architektura kuchni - Kuchenny sprzęt AGD - Naczynia kuchenne - Poza kuchnią - Forum - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery