www.info-kuchnia.plwww.info-kuchnia.pl
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Meble kuchenne Architektura kuchni Sprzęt AGD Naczynia Poza kuchnią Wydarzenia Porady Forum rss
Strona główna Kuchenki Lodówki Zmywarki Mały sprzęt AGD Zlewy Dekoracje kuchenne Inne tematy kuchenne Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów
Ostatnio na forum

Wybieramy odkurzacz dla alergika

Informacja prasowa / Data: 2012-05-24

Alergie, uważane za chorobę XXI wieku, to problem, który trapi coraz większą liczbę ludzi. Zanieczyszczenie powietrza, sztuczne dodatki do upraw czy zbyt duża ilość chemii w codziennym życiu sprawiają, że stajemy się mniej odporni na czynniki środowiska zewnętrznego. W polepszeniu komfortu życia alergikom mogą pomóc specjalne odkurzacze, które dzięki zaawansowanym technologiom gwarantują oczyszczenie mieszkania nawet z 99,99% kurzu czy pyłków.

              Kurz – wieczny wróg w walce o czyste mieszkanie.

W domach pojawia się zarówno w postaci szarego nalotu na gładkich powierzchniach, jak i gęstych kłębów gromadzących się w kątach oraz pod łóżkiem. Z reguły traktujemy go jak stały element domu, który z mniejszą lub większą pieczołowitością usuwamy.

Problem pojawia się, gdy mamy w domu astmatyka, dziecko z alergią czy osobę wrażliwą na roztocza.

Ponadto w okresie wiosennym oraz wczesnoletnim – mocno uciążliwym dla osób uczulonych na pyłki drzew i traw – „koty” kurzu stają się doskonałą bazą do osiadania alergenów.

W walce o czyste mieszkanie i swobodny oddech z powodzeniem pomogą odkurzacze, szczególnie te, które zostały stworzone z myślą o alergikach i wyposażone w szereg funkcjonalnych rozwiązań pomocnych w zwalczaniu kurzu.

Zadbaj o odpowiednie filtry

Według europejskiej normy PN-EN 779 filtry o najwyższym stopniu skuteczności (sprawność rzędu 99,7%) nazywane są filtrami HEPA (High Efficiency Particulate Air) i zatrzymują cząstki o wielkości do 0,3 mikrometra. Są one wykonane z włókna szklanego.

Fot. SEBO. Odkurzacze potrafią zatrzymać do 99,9% cząstek kurzu

Jeszcze lepszym rozwiązaniem są ultra higieniczne filtry ULPA (Ultra Low Penetration Air), zatrzymujące cząstki wielkości 0,12 mikrona w 99,99% i spełniające najwyższą normę U17.

Na rynku obecnie dostępne są odkurzacze filtrujące powietrze w najwyższym możliwym stopniu, czyli takie, które wykorzystują zestawy filtrów klasy H13 wzwyż.

Dzięki zastosowaniu opatentowanych rozwiązań, spełniających najwyższe normy H13-U17, nasze odkurzacze oczyszczają powietrze w sposób nieosiągalny dla większości urządzeń dostępnych na polskim rynku, w tym tradycyjnych odkurzaczy z filtrem HEPA czy wodnych – mówi Karol Jeżewski, Product Manager marki SEBO. I dodaje:

Zestawy filtrów o takich samych normach, jak filtry wykorzystane w odkurzaczach SEBO, używane są m.in. w laboratoriach farmaceutycznych. Dzięki temu odkurzacze te mogą pochwalić się wyróżnieniem i rekomendacją The British Allergy Foundation jako urządzenia idealne dla alergików.

Jednorazowy worek - najlepsze rozwiązanie

Mycie urządzenia po sprzątaniu w odkurzaczach wodnych, opróżnianie pojemnika na brud w odkurzaczach cylindrycznych, czy wytrzepywanie worka w starszych modelach odkurzaczy, to horror każdego alergika.

Fot. SEBO. Jednorazowy worek zamyka szczelny kapsel

Bezpośrednia styczność z taką ilością zanieczyszczeń, pyłem i alergenami wcześniej sprzątniętymi z mieszkania potrafi spowodować alergię kontaktową nawet u osób zdrowych.

Dlatego też warto zastanowić się nad innym rozwiązaniem – jednorazowym workiem na zabrudzenia.

W dostępnych na rynku odkurzaczach, worek na brud po zapełnieniu zamyka się szczelnie kapslem i wyrzuca. Konstrukcja takich worków ponadto uniemożliwia ponowne otwarcie, zamykając wszystkie zanieczyszczenia w środku.

Sprzątaj kurz i pierz dywan jednocześnie

Odkurzając podłogi w prosty sposób pozbywamy się widocznych kłębków kurzu, a co z tym głęboko ukrytym w dywanach i wykładzinach?

Dotychczas najpowszechniejszą metodą było pranie dywanów na mokro.

Ostatnio jednak przybywa coraz więcej krytycznych opinii na temat tego sposobu sprzątania.

Niestety, woda, ze względu na swój ciężar, jedynie ubija roztocza we włóknach dywanu.

Ponadto wilgoć, która pozostaje w dywanie, a także w wodnym odkurzaczu, powoduje szybszy rozwój bakterii oraz grzybów, które mają w ten sposób doskonałe warunki bytowania.

Odkurzacze wodne wymagają także każdorazowego umycia pojemnika na wodę po sprzątaniu. Jak wiadomo, dla alergików styczność z brudną wodą nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Fot. SEBO. Wszystkie środki czyszczące są w 100% neutralne dla alergików i posiadają certyfikat

Dlatego też coraz mocniej przekonujemy się do prania na sucho. Takie rozwiązanie to zupełnie nowe podejście do alergii. Jest ono nie tylko łatwiejsze i przyjemniejsze, ale przede wszystkim zdrowsze i zdecydowanie bardziej przyjazne osobom z problemami astmatycznymi oraz alergią.

Dostępne na rynku, delikatne, bezzapachowe granulki proszku do prania w postaci mikrogąbek, np. Duo-P marki SEBO, „wczesane” za pomocą specjalnego urządzenia w głąb wykładziny, doskonale wiążą brud, bakterie oraz inne zanieczyszczenia.

Po około 30 minutach wymagają jedynie zebrania odkurzaczem, najlepiej z elektroszczotką, która dodatkowo poderwie i przewietrzy włosie dywanu.

Chroń się przed wydmuchem gorącego powietrza

Charakterystycznym efektem sprzątania odkurzaczem z wydmuchem powietrza jest nie tylko nieprzyjemny zapach, ale także duchota w pokoju.

Fot. SEBO. Wyrzut powietrza w tradycyjnym odkurzaczu

Najczęściej wraz z wydmuchiwanym powietrzem wyrzucane są również drobnocząsteczkowe zanieczyszczenia, takie jak kurz, roztocza czy alergeny.

Mając na uwadze komfort osób z alergią i astmą warto więc zwrócić uwagę na nowoczesne urządzenia pozbawione tego rozwiązania.

Najnowsze systemy filtracyjne sprawiają, że wydmuchiwane powietrze jest czyste i delikatnie rozpraszane przez zewnętrzne filtry.

- W odkurzaczach SEBO został zastosowany specjalny, 3-stopniowy układ filtracji Anti Allergy Hospital Grade S-Class Filtration. Technolodzy zaprojektowali go właśnie z myślą o alergikach. Doskonała filtracja sprawia, że nawet najdrobniejsze cząstki pyłów są zatrzymywane wewnątrz urządzenia i nie wydostają się na zewnątrz, a wydmuchiwane powietrze rozchodzi się całą powierzchnią obudowy – dodaje Karol Jeżewski.

Niemiecka firma SEBO powstała w 1978 r. i jest jednym z największych i najbardziej znanych na świecie producentów wysokiej klasy odkurzaczy pozycjonowanych w segmencie premium. Firma posiada ponad 300 innowacyjnych patentów technologicznych i jest producentem odkurzaczy pod marką własną oraz dla wielu innych znanych firm. Od lat działa na rynkach takich jak USA, Wielka Brytania, Japonia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Rosja czy Australia. Odkurzacze charakteryzują się zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi, jak m.in.: brak wyrzutu powietrza, 3-stopniowy system filtracji czy elektro akcesoria. Wszystkie urządzenia SEBO dostępne na polskim rynku mają rekomendację British Allergy Foundation jako produkt doskonały dla osób cierpiących na alergie.

Źródło: www.globalbrand.pl

Zapraszamy do dyskusji na naszym forum

Wasze komentarze:

Autor(ka): Morow
Data nadesłania:
  26.07.2013 19:05
Alergia to wynik nadwrażliwości układu odpornościowego, a nie jego osłabienia!
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Kolumnowy odkurzacz dla alergików

Kolumnowy odkurzacz dla alergików

SEBO, znany na całym świecie producent najwyższej jakości... » ...więcej
Co warto wiedzieć wybierając odkurzacz

Co warto wiedzieć wybierając odkurzacz

Odkurzacz, jeden z naszych największych sprzymierzeńców w... » ...więcej
Odkurzacz samochodowy - zabierz go na wakacje

Odkurzacz samochodowy - zabierz go na wakacje

Podczas wakacyjnych wojaży z dziećmi, w samochodzie znale... » ...więcej
Jeszcze odkurzacz czy już robot?

Jeszcze odkurzacz czy już robot?

Nawigacja za pomocą wiązki podczerwieni, automatyczny dob... » ...więcej
AGD dla singla

AGD dla singla

Szacuje się, że w Polsce mieszka obecnie 5 milionów singli, a ich liczba w najbliższych latach bę... » ...więcej
AGD dla gadżeciarzy

AGD dla gadżeciarzy

Od kilku lat coraz widoczniejszy staje się trend urządzania domów i mieszkań w nowoczesnym stylu.... » ...więcej
Kto robi meble dla prezydenta?

Kto robi meble dla prezydenta?

Co pewien czas do prezydenckich rezydencji - od słynnej Wisły po Juratę - kupowane są nowe meble.... » ...więcej
Polecamy porady
Regulacja płomienia palnika kuchenki gazowej

Regulacja płomienia palnika kuchenki gazowej

Podczas gotowania na kuchence gazowej, warto z... » ...więcej
Wykorzystaj mroźne dni do walki z roztoczami

Wykorzystaj mroźne dni do walki z roztoczami

Arktyczne, mroźne powietrze to sprzymierzeniec w walce z ... » ...więcej
Strona główna - Meble kuchenne - Architektura kuchni - Kuchenny sprzęt AGD - Naczynia kuchenne - Poza kuchnią - Forum - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery