www.info-kuchnia.plwww.info-kuchnia.pl
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Meble kuchenne Architektura kuchni Sprzęt AGD Naczynia Poza kuchnią Wydarzenia Porady Forum rss
Strona główna Kuchenki Lodówki Zmywarki Mały sprzęt AGD Zlewy Dekoracje kuchenne Inne tematy kuchenne Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów
Ostatnio na forum

Ekologia przez sortowanie - kosze do zadań specjalnych

Informacja prasowa / Data: 2010-03-29

Edukacja ekologiczna to obowiązkowy element świadomości współczesnego społeczeństwa. Nadal jednak wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy jak ważne przy ochronie środowiska mogą być proste, codzienne czynności, jak choćby segregacja śmieci.

Odpady towarzyszyły człowiekowi od zawsze, towarzyszą także i nam. Niestety,
z każdym dniem jest ich coraz więcej. Statystyki alarmują: w czasie ostatnich 20 lat ilość nagromadzonych odpadów zwiększyła się trzykrotnie. Gdyby z odpadów zgromadzonych w samej tylko Polsce usypać górę, to rozciągałaby się ona na długości kilometra i miała wysokość 2 razy większą niż Mont Everest. To obrazowe porównanie może nam tylko przybliżyć ogrom śmieci, które produkujemy każdego dnia.

Segregacja odpadów w domu

W świadomości przeciętnego zjadacza chleba nie ma jednak miejsca na segregację śmieci. Podział odpadów w domu wydaje nam się trudny i pracochłonny, poza tym żywimy przekonanie, że nawet jeśli nie posegregujemy odpadów sami, na wysypisku na pewno się tym zajmą. Jednak sortowanie wymieszanych odpadów na wysypisku jest kosztowne i wymaga użycia skomplikowanych technologicznie urządzeń oraz zaplecza technicznego. Nam natomiast o wiele prościej jest odłożyć stare gazety na jedno, ustalone miejsce i np. raz w tygodniu wyrzucić je do specjalnego, przeznaczonego do tego kubła. Podobnie z tzw. odpadami niebezpiecznymi, szczególnie bateriami, które zawierają metale ciężkie, (ołów, kadm, nikiel, cynk i rtęć) i szkodliwe substancje (lit i mangan) mogące poważnie skazić glebę. Wystarczy przechowywać je w jednym, bezpiecznym miejscu, a gdy przyjdzie potrzeba, oddać je do punktu zbiórki, mogącego znajdować się np. w Urzędzie Gminy, szkole, sklepie, na poczcie itp. Podobnym zagrożeniem są stare świetlówki i termometry, gdyż zawierają niebezpieczną rtęć, która dostając się na wysypisko może przeniknąć do gleby i wody, a z nich do organizmów ludzkich, powodując zaburzenia wzroku, słuchu, mowy, koordynacji ruchów, połykania… Argumentów opowiadających się za segregacją śmieci jest mnóstwo, ciągle jednak niewielu z nas uczestniczy w selektywnej zbiórce odpadów - zauważa Roman Kopczyński, dyrektor firmy PEKA specjalizującej się w dystrybucji mechanizmów kuchennych. Dlaczego? Polacy przyznają otwarcie: z lenistwa. - Każdy, kto nie segreguje śmieci wyobraża sobie kilka koszy porozstawianych po całej kuchni, do których należy po dłuższym zastanowieniu włożyć tę a nie inną rzecz. Po tym następuje wycieczka do specjalnego kontenera, który wcale nie jest tak blisko jak zapewniają politycy i ekolodzy - dodaje Pan Kopczyński. To jednak tylko stereotypy, usprawiedliwiające nieco naszą niefrasobliwość.

Kosz do sortowania OEKO MAXX

– By rozpocząć przygodę z ekologią, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni kosz na śmieci, specjalnie przeznaczony do segregacji odpadków - PEKA oferuje funkcjonalny kosz OEKO MAXX. - Pasuje on do szuflady Blum o głębokości 500 lub 450 mm i szerokości frontu 600 mm, posiada metalowy stelaż, który zapobiega przesuwaniu się pojemników. Stalowa pokrywa przykręcana do boku szafki pełni dodatkowo funkcję półki, a specjalne kuwetki idealnie nadają się na przechowywanie detergentów. Pojemniki 35 - litrowe posiadają pierścień, na który zakładać można jeden lub dwa worki na śmieci oraz pojemnik z pokrywką, który można zawiesić na zamkniętym froncie szafki i bezpośrednio do niego zgarniać odpady organiczne - Możliwe jest również umieszczenie kosza w szafce zlewozmywakowej po wcześniejszym dobraniu odpowiedniego syfonu.

Segregacja śmieci w domu to pierwszy krok w stronę stylu życia ,,eko"; życia, które staje się coraz bardziej popularne, szczególnie wśród młodych ludzi, którzy zdają sobie sprawę z korzyści płynących z sortowania odpadów i którzy wiedzą, że kolor zielony nie wychodzi z mody.

Więcej informacji: www.peka.pl

Źródło: www.prsolution.pl

Zapraszamy do dyskusji na naszym forum

Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Patelnie do zadań specjalnych

Patelnie do zadań specjalnych

Przygotowanie perfekcyjnie usmażonego omletu czy aromatycznego duszonego mięsa stanowi nie lada w... » ...więcej
Piekarnik do zadań specjalnych

Piekarnik do zadań specjalnych

Z nim nigdy więcej nie będziesz musiała martwić się, czy ... » ...więcej
Szuflada do zadań specjalnych

Szuflada do zadań specjalnych

Mogłoby się wydawać, że o sprzętach gospodarstwa domowego wiemy już wszystko i każde już poznaliś... » ...więcej
Ekologia przez porządkowanie – kosz SAMBA

Ekologia przez porządkowanie – kosz SAMBA

Obowiązujące jeszcze kilka lat temu trendy w urządzaniu k... » ...więcej
Boschville – nauczanie przez granie

Boschville – nauczanie przez granie

Gra Boschville jest jednym z elementów trwającej kampanii... » ...więcej
Gotowanie przez czytanie – nowa płyta indukcyjna

Gotowanie przez czytanie – nowa płyta indukcyjna

Urządzenia AGD oferują coraz większą ilość funkcji. Ze zn... » ...więcej
Polecamy porady
Regulacja płomienia palnika kuchenki gazowej

Regulacja płomienia palnika kuchenki gazowej

Podczas gotowania na kuchence gazowej, warto z... » ...więcej
Wykorzystaj mroźne dni do walki z roztoczami

Wykorzystaj mroźne dni do walki z roztoczami

Arktyczne, mroźne powietrze to sprzymierzeniec w walce z ... » ...więcej
Strona główna - Meble kuchenne - Architektura kuchni - Kuchenny sprzęt AGD - Naczynia kuchenne - Poza kuchnią - Forum - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery